2012 Şampiyonlar Ligi Finali Star Tv Canlı Yayın

2012 Şampiyonlar Ligi Finali

19 Mayıs 2012 Cumartesi akşamı oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Final Maçı Star Tv Ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Pedro Proença tarafından yönetilecek olan final maçı ve bayern münich takımları arasında oynanacak. Kendi stadında oynayacak olan ’in favori olarak gösterildiği maç, chelsea’nın barcelona yı yarı finalde saf dışı bırakmasıyla soru işaretleri yaratmıyor değil.

Bayern Munich – son Maçlar
Lig Tarih Maç
ŞMP 03.04 B.Munih 2 – 0 Marseille
AL1 07.04 B.Munih 2 – 1 Augsburg
AL1 11.04 Dortmund 1 – 0 B.Munih
AL1 14.04 B.Munih 0 – 0 Mainz 05
ŞMP 17.04 B.Munih 2 – 1 R.Madrid
AL1 21.04 W.Bremen 1 – 2 B.Munih
ŞMP 25.04 R.Madrid 2 – 1 B.Munih
AL1 28.04 B.Munih 2 – 0 Stuttgart
AL1 05.05 Koln 1 – 4 B.Munih
AFK 12.05 Dortmund 5 – 2 B.Munih

Chelsea takımının final öncesi son maçları;
Lig Tarih Maç
İNP 09.04 Fulham 1 – 1 Chelsea
FAK 15.04 Tottenham 1 – 5 Chelsea
ŞMP 18.04 Chelsea 1 – 0 Barcelona
İNP 21.04 Arsenal 0 – 0 Chelsea
ŞMP 24.04 Barcelona 2 – 2 Chelsea
İNP 29.04 Chelsea 6 – 1 QPR
İNP 02.05 Chelsea 0 – 2 Newcastle
FAK 05.05 Chelsea 2 – 1 Liverpool
İNP 08.05 Liverpool 4 – 1 Chelsea
İNP 13.05 Chelsea 2 – 1 Blackburn
ŞMP 19.05 B.Munih v Chelsea

Bu günlük olaylar karmakarışık bir ahlaki oyuna görmek için insan doğası var: İspanya ekonomisinin gelecek, Barça ve Real Madrid için bir krizden tumbling olarak Şampiyonlar Ligi’nde dövülüyor. Bugün onların daha yalın kuzey Avrupalı ​​rakipleri tarafından düzenlenecek olan yarışmaya son var. İspanyol devi (ama Messi’nin ceza yörünge ve 27. dakikada Real tarafından bir ceza hantal imtiyaz birkaç santim için, iki UEFA finallerinde yarışan dört İspanyol ekipleri olmazdı) sadece şanssız olduğunu boşver.

Ulusal ekonominin durumu kısa vadede etkisi futbol, ​​ama değil. Ekonomilerini kendi ekonomilerinin büyüyen zaman olarak mücadele edildiğinde Brezilya ve Arjantin gibi başarılı olmuş ve İspanyol takımları için uluslararası futbol hakim olmuş: o milli takımlar geldiğinde, zamanın nispeten uzun süreler boyunca bile çok az etkisi olacaksa görünebilir ülkenin ekonomik sıkıntılara rağmen, son beş yıldır. Ancak uzun süreli futbol başarısı hakkında iki ekonomik gerçekler oyuncular harcama için daha fazla para ile futbol kulüpleri gibi, zengin ülkelerin milli takımları daha fazla kazanmak için eğilimi vardır. Zengin kulüplerin iyi oyuncular satın alabilirsiniz, zengin ülkelerin yeteneklerini geliştirmek için kaynaklara sahip: Neden doktora görmek gerekmez. Uluslararası Futbol gelişmiş ülkelerde (Brezilya dev nüfusu kaynaklarının eksikliği telafi etti) egemen olmuştur, ama uzun vadeli ekonomik yakınsama (yakalamak için yoksul ülkeler için eğilim) daha fazla ulusal takımın rekabetçi yapmak gerekir.

Kulüp futbol orta vadede ulusal ekonomik iklimin daha fazla etkilenir. Bu yıl kemer sıkma bağlı nedenlerden dolayı İspanyol kulüpleri için yüksek filigran temsil edebilir. Geçen 1991 yılında hükümet tarafından Bailed alındığından beri en İspanyol kulüpleri açıkları çalışan edilmiştir. Bunlar artık yönetilemez boyutlara ulaşıyor, ve Angel Barajas, İspanyol kulüplerin mali raporları inceleyen bir muhasebe profesörü göre, La Liga’da sadece beş kulüpleri “temiz” bir hesabı var. Iflas standart oranı testleri kullanarak, en kulüpleri sınır.

Birkaç hafta önce, İspanyol hükümeti futbol kulübü vergi borçlarının ödenmesi için bir plan açıkladı ve hemen yasadışı devlet yardımlarına ilişkin Avrupa Komisyonu için bir şikayet oluşturulur. Şehir hükümeti borcunu yazmak ve Galacticos maaşlarını finanse etmek için kulüp sağlayan, eğitim zemin satışı ile ilgili zaman Real Madrid dar 2004 yılında geri yaptırım kaçtı. İspanyol kulüpleri mükelleflerin pahasına kendi çapkın yollarını korumak için izin verilir ve sanki Ama şimdi UEFA ve komisyon finansal fair play girişimi yoluyla ekonomik düzenleme uygulamak gerekliliği konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi, o tuhaf olurdu yabancı takımların taraftarları .

Onlar dünya futbolunda en büyük gelire sahip beri Barça ve Real muhtemelen, doğrudan bu etkilenmez. Sorun zaten bu kadar büyük bir farkla kendi iç rekabetin hakim olduğunu (Barça Gerçek dokuz puan gerisinde bitirdi ama 30 puan önünde üçüncü sırada yer ekibi), bu takımın geri kalanı orada kendi ekonomik kaynakları yansıyan takımlar halinde yarıştığı oynarken neredeyse hiçbir noktası olacaktır. Onlar gümüş ve küresel hayranları için Avrupa’da rekabet etmek istiyorsanız, evde bazı gerçekçi rekabet gerekir. Bunu yapmak için de La Liga diğer takımlarla kendi zenginlik bazılarını paylaşmak gerekir, ama bu onları daha Almanya ve İngiltere’de büyük kulüpleri gibi yaparak sona erecek.

İngiliz ekipleri yayın haklarının büyük değeri son on sayesinde üzerinde Avrupa zenginleşti var. Zor bir on yıl sonra Alman futbolunun kulüpler bir ekonomik canlanma var. Bayern Münih, Chelsea gelecek şeylerin şekli olabilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

star tv canlı yayın şampiyonlar ligi (48)

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir