Gideon Sundback 24 nisan 2012

Gideon Sundback 24 nisan 2012 google doodle

Gideon Sundback 24 nisan 2012 kimdir nedir

Småland’daki Vaggeryd yakınlarında 1880 yılında doğdu. Babası varlıklı sahipleri oldu.

Ses Gideon tekniği büyük bahsi radikal, yani, bir önceden yapılan buluş, fermuar iyileştirmek için olacaktır.

Insanlar hayvan derileri ve daha sonra kumaş elbise başladı zaman, bu giyim açmak ve kapatmak için bir ihtiyaç olmuştur. Farklı bir cırtlı ve tokalar bir ön fermuar fikri büyüdü. Fermuarlar tokalar iki satır arasında çizilen bir kaydırıcı ile açılıp kapanabilen elbiseler, vs,, kilitli bir tür vardır.

Gideon elektrik mühendisliği öğrenmek için yurtdışına gönderilen ve Almanya’da 1903 yılında mezun oldu İki yıl sonra Amerika’ya gitti ve oraya yerleşti.

O birkaç yıl sonra Värmland Peter Aronsson bir vatandaşı tanıştı. O zip üretilen Lewis Walker adlı bir işadamı için çalıştı.

Bir fermuar tasarımı Amerikan Witcomb Judson tarafından 1893 yılında sunulmuştur, ancak bu özellikle ayakkabılar için tasarlanmıştır. Hatta daha önce, zaten 1851 yılında, Amerikalı bir dikiş makinesi tasarımcısı vardı, Elias Howe bir tasarım için bir patent aldı “kilit sürgüsü.”

Peter Aronsson Lewis 1903 dahili makine fermuar üretim tesisi vardı. Fermuar hantal ve işe yaramadı. Bunlar genellikle en kötü anda yükseldi. Bunların satışı dolayısıyla yavaştı.

1907 fermuar yapısını iyileştirmek için Gideon Sundback kiraladı. 1913 diye bir fermuar bir tasarım patentini aldı.

İlk fermuar olarak dikilir stringers seferinde bir elle kumaş sabitlenir. Sağlıklı Aletleri fikir kanca yumruk ve sonra makinede dikilir olabilir iki kumaş bant, onlara kelepçe oldu.

: K / Erséus arasında “İsveç mucidi” Kimden

.. “Sundback Judson fikrini aldı ve pazar varamadık, bir İsviçre, son zamanlarda patentli çapraz döllenmiş nihai çözüm çok daha yoğun yüzgeçler ve daha kilit noktaları bir kilit olan eski fermuar dev bir lösgarnityr gibi görünüyordu – şimdi her ‘acı ‘sadece büyük olarak beşte biri, belki de onda biri. fermuar daha esnek, daha düzgün olduğunu. Bu kadar kolay kadar çatlak yok. ”

Buna rağmen, satış atalet olacaktır:

“Bu müşterilerin nihayet kötü fermuarlar her yıl sonra yorgun var olduğu ortaya çıkıyor. Sabır teknoloji mutlu Amerika’da büyük olmuştur, ama şimdi, güven tüketilmektedir. Artık güven herkes. Bile bir İsveç iddiaları üzerine mükemmel icat etmiş kilitlemek ve kelimeleri ile başlatmak:

Bir gülümseme gibi açılması

su üstüne çizilmiş bir çizgi olarak kapanış

‘Bir gülümseme gibi açar bir çizgi su çizilmiş sonucuna varmıştır. ”

Kurtuluş ABD silahlı kuvvetlerinin bir sipariş oldu. Fermuarlar denizciler portmonäer ve Flygare ceketler hem düştü. Bu sırada idi sonra fermuar popüler ve yeni siparişler inç dökme

“İsveçli mucit”:

Rağmen Donanması’nın siparişleri savaş düşüşler bitti “Avrupa’da, hayran yerli iri gözlü Amerikan askerleri şık bağlantı elemanları., Ama orada ve bekleme zaten diğer müşteriler. Bir ayakkabısı zip dev bir emri imzaladı skofirman BF Goodrich şirketidir. Diğerleri gerektirecektir 1930 – – tütün keseleri, eldiven ve içine fermuarlar. erkek pantolonu için gylfar gibi ”

Sundback şimdi sadece “flaş-lock” olan “yıldırım fastner” başlattı, kendi buluşu “Ayrılabilir fastner” olarak adlandırıyor.

İsveç’te fermuarlar Gusums kullanımı ile 1931 yılında üretilen başladı. Metal olarak kullanılan malzeme, ancak günümüzde genellikle plastik fermuar kullanılır.

Işlerini büyüttü ve Gideon Sundback zengin oldu. O 13 milyon dolar olan bir servet ayrıldıktan sonra 1954 yılında öldüğünde.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir