HTC One X vs Sony XPERIA S karşılaştırma videosu

Mobil Dünya Kongresi, 2012, gibi HTC, Sony gibi çeşitli markalar, vs HTC Bir X önderliğinde yepyeni bir dizi HTC yayımlanan telefonlar (One serisi) ait çok sayıda büyük akıllı serbest bırakılması için bir platform oldu Sony NXT serisine ait telefonların bir demet yayınladı. NXT serisinin önde gelen telefon – Sony Xperia S CES 2012 yıllarında yayınlandı. Bugünkü yazıda, çeşitli faktörlere bağlı olarak iki telefon karşılaştırılmaktadır. Pazarda daha iyi kimin görelim.

Ergonomi:

Bir X 134.4 mm boyuna, enine 69.9 mm ve kalınlığı 8.9 mm. Telefon 130 gr ağırlığındadır. Xperia S biri, diğer yandan, uzunluk 128 mm, genişlik 64 mm ve kalınlığı 10.6 mm. Bu 144 gr ağırlığındadır. Bir X 4.7 inç, 720 * 1280 piksel çözünürlük ve 312 ppi netlikte bir Süper IPS LCD 2 ekran bulunuyor. Xperia S bir X ve 342 ppi netliği ile aynı çözünürlüğe sahip, 4.3 inç LED arkadan aydınlatmalı LCD ekrana sahiptir. Bir X ekran Corning Gorilla Glass teknolojisiyle korunmaktadır ve telefon HTC Sense UI ile birlikte geliyor. Öte yandan Xperia S Sony Mobile BRAVIA motoru ve Timescape UI ile korunmaktadır çizilmeye dayanıklı cam var.

İşletim Sistemi:

Telefonların Android platformu üzerinde çalışacak. Bir X Android sürümü Dondurma Sandviç (v4.0) ‘dir. Bununla birlikte, Xperia S versiyonu Gingerbread (v2.3) ‘dir. Son sürümü v4.0 güncellemesi planlanmaktadır. Bir X 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci tarafından çalıştırılır. Xperia S 1.5 GHz saat hızına sahip çift çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenmektedir.

Bellek:

Telefonlar 32 GB dahili kapasite ve 1 GB RAM var. Onlar kartı yuvaları sahip değildir.

Kamera:

Xperia S 12 MP kameraya sahip birincil ise bir X, arka tarafta ise 8 MP tetikçi sahiptir. Kameralar flaş, coğrafi etiketleme LED var, vb Video kayıt 1080p kalitesi ve 30 fps hızında yapılır. Ikinci kamera, 1.3 MP ön kamera ve 720p video oluşmaktadır.

Bağlantı:

Telefonlar 2G ve 3G ağları etkin GSM ve HSDPA vardır. Onlar GPRS ve EDGE tesisleri var. Xperia S o 14.4 Mbps iken Bir X HSDPA hızı 21 Mbps. Kablosuz ağ Wi-Fi 802.11, Wi-Fi Direct, DLNA ve Wi-Fi hotspot yoluyla etkindir. Telefonları NFC çipleri var.

Pil Ömrü:

Xperia S 1750 mAh derecelendirilen bir Li-Ion pil sahipken Bir X 1800 mAh Li-Po pil ile körüklenmektedir.

Fiyatı;:

HTC Bir X fiyatı 800 USD civarında olmaktadır. Xperia S 670 USD fiyatlandırılır.

Sonuç:

Xperia S usher akıllı hasta devlet bir gelişme çabası içinde Sony tarafından piyasaya sürüldü. Kesinlikle harika bir başlangıç. HTC Bir X çok büyük bir smartphone. HTC Açıkçası koymak çaba memnun. Güçlü özellikleri rağmen bu sınıf ve stil yoksundur.

, , ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

htc one x sony xperia s karşılaştırma (23) , htc one x vs sony xperia s (22) , sony xperia s htc one x karşılaştırma (18) , htc one x mi sony xperia s mi (16) , sony xperia s mi htc one x mi (16)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir