Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün 2012

24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak.

24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00’dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00’ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00’dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00’e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak.

İslam festival ve etkinlikler ile ilgili açıklama
Iftar festivali ve kurban festivali İslam’ın gerçek partiler vardır. Onlar tüm İslami okullar ve halklar üzerinde bağlayıcı ve İslami ay takvimi dayanmaktadır.

Bu festival ve Gregoryen takvim onların dönüşüm verilerinin tanımı astronomik tasarının sadece bir fonksiyonu bazı okullarda değil, aynı zamanda yeni ayın gerçek nişan üzerine. Bu kesin tanımı özellikle sadece bayram arifesinde bazen Ramazan’da mümkün olduğu anlamına gelir. Coğrafi koşullar da bir gün değişir, çeşitli İslam ülkelerinde parti kurulmasına yol açabilir.

Diğer k.k. festival vesilelerle teolojik anlamda hiç üniforma, bağlayıcı olamaz, ama onlar İslam hukuku ve festivaller gibi halkların bazı okullar tarafından kabul edilir.

Lent şafakta her gün Ramazan ayında başlar ve günbatımı biter. Bu süre boyunca, yeme, içme, sigara içme ve cinsel ilişki yasaktır.

Görevi cinsel olgunluk tüm Müslümanlar oruç için geçerlidir, bu ilk dönem boyunca ve ilk boşalma ile kızlarda ayarlanır. O tarihten önce, gönüllü açlık gereklidir.

, Yaşlı hasta ve yoksul insanların yanı sıra, seyahat, hamile kadınlar, yeni anne ve adet gören kadınların oruç vergisinden muaftır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...