Matematik Oyunları Oyna 2012 alıştırma oyunları dersler

geometri alıştırmaları Oyunları Oyna

Matematiksel bulmaca basit hala çözülmemiş olan derin sorunlar değişir. Matematik tüm tarihi matematik birçok alanda çalışılmasını sağlamıştır matematiksel oyunlar ile iç içe olduğunu. Numara oyunları, geometrik bulmaca, ağ sorunları ve Kombinatorik problem bulmaca en iyi bilinen türleri arasındadır.

Rhind Papirüsü erken Mısır matematiği büyük ölçüde bulmaca tip sorunlar dayandığını göstermektedir. Örneğin 1850 M.Ö. yazılmış papirüs, bulmacanın oldukça tanıdık türünü içerir.

Sen Rhind papirüs bir resim görebilirsiniz.

Yedi evler yedi kedi içerir. Her kedi yedi fare öldürür. Her farenin tahıl yedi başak yemişti. Tahıl Her kulak buğday yedi hekats üretildi olurdu. Bunların tümü, toplam ne?

Benzer sorunlar Fibonacci 1202 yılında yazılı Liber Abacı ve aynı fikir (ve sayısı 7) göre, 18. yüzyıl tanıdık St Ives Riddle görünür.

Yunan matematik birçok klasik bulmaca üretti. Belki de en meşhur kitabı o Sığır Sorun verir Sandreckoner Arşimed gelmektedir.

Sen sanat çalışkan ve akıllı, O Stranger ise, Güneş’in sığır sayısını hesaplamak …

Sorun bazı yorumlarında ise sığır sayısı 206.545 basamaklı bir sayı olarak çıkıyor!

Bu konuda detaylı bilgi görebilirsiniz.

Arşimed ayrıca 14 adet gelen rakamlar yapımından Tangrams benzer bir oyun giden 14 adet bir kare bir bölümü icat etti. Tangrams Çin kökenli olup, çok az matematik beceri gerektirir. Size yedi tangram parçalarının arasından yapabilirsiniz kaç dışbükey figürler görmek Ancak ilginçtir. Tekrar sihirli özellikleri ile ilişkili olduğu görünüyor sayısı 7 unutmayın. Onlar Dodgson’ın, Lewis Carroll, yazma, Alice tip karakterler tanıttı, yeni bir popülerlik var idi.

Sen Alice tangrams bir resim görebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen Fibonacci, sekansı 1 onun buluş, 1, 2, 3, 5, 8, 13, ünlendiği … her sayı bir önceki iki sayının toplamıdır nerede. Aslında matematik bir zenginlik bu sıra doğmuştur ve bugün Journal dizisi ile ilgili konular için ayrılmıştır. İşte ünlü Tavşan Sorun olduğunu.

Belirli bir adam bir duvarla kuşatılmış bir yerde tavşan bir çift koyun. Her ay her çifti ikinci aydan itibaren verimli hale yeni bir çift başlar sanılmaktadır eğer kaç çift tavşan bir yıl içinde, o çift üretilebilir?

Fibonacci dizisinin ilk 13 şartlarını yazıyor ama üretir nüks ilişkisi vermez.

En eskilerinden biri, bulmacalar Satranç söz 1256 yılında, buğday tanelerinin sorunu, satranç tahtasının ilk karesine bir, ikinci iki, üçüncü dört pozlar, Arapça matematikçi İbn Kallikan gereğidir Dördüncü vs 8 Satranç taşları içeren ilk problemlerden birisi, 1512 yılında bir 3 × 3 pansiyon (normal şövalye hamle kullanarak) köşelerine yerleştirilmiştir eğer beyaz iki ve iki kara şövalye birbirinin nasıl olabileceğini sordu kim Guarini di Forli kaynaklanmaktadır.

Sihirli kareler öyle bir n karelerinin × n kurulu doldurmak için bütün numaraları 1, 2, 3, …, n2 kullanarak ilgili her satır, aynı sayıda, her sütun ve her iki ana köşegenleri toplamı. Onlar kadar M.Ö. 2200 olarak Çin bunları lo-shu çağrıldığında gitmek iddia edilmektedir. 16. yüzyıl başlarında ise Cornelius Agrippa n meydanlar inşa = 3, 4, 5, 6, 7, 8, o da (güneş ve ay dahil) bilinen yedi gezegen ile ilişkili 9. 1514 yılında yapılan Melankoli ve Dürer’in ünlü gravürü sihirli kare bir resim içerir.

Sen Melankoli ve içinde sihirli kare bir resim görebilirsiniz.

Belirli bir düzenin sihirli kareler sayısı hala çözülmemiş bir sorundur. Orada boyutu 4 880 kareler ve büyüklüğü 5 275.305.224 kareler, ancak daha büyük karelerin sayısı hala bilinmemektedir.

Yukarıda gösterilen Durer meydanında simetrik ve diğer koşullar da böyle tüm köşegenlerinin (kare bir torus üzerinde sanki takip) satır ve sütun toplamı olarak aynı sayıda eklediğiniz koşulu olarak incelenmiştir. Euler pandiagonal kare kare olarak bilinen bu tip okudu. Için 2 (2n + 1) sayılı pandiagonal kare var olabilir ama diğer tüm siparişleri için yapıyorum. N = 4 pandiagonal 48 olmak üzere 880 büyülü kareler vardır. Veblen, 1908 yılında sihirli kareler incelemek için matris yöntemleri kullanılır.

Oyunlar Diğer erken mucitler Recorde ve Kardan dahildir. Kardan bir çubuk üzerinde halkalar bir dizi oluşan bir oyun icat.

Sen Cardan’s_rings bir resim görebilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

matematik bulmacaları (39)

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir