Nerede Eski Oyunlar

Eski Oyunlar

Eski

Eskiden misket vardı çok fazla oynadığımız. Ve çok sevdiğimiz futbol maçlarına katılırdık genelde kaleci yaparlardı bizi iyi top oynayamadığımız için ve güzel oyunlarımız vardı bahçede oynadığımız. Zaman ne kadar da çabuk geçmiş olacak ki, şimdi hiçbirisine kolay kolay rastlamıyorum. Bakıyorum çevremdeki çocuklara hepsi bilgisayarın başında adeta kilitlenmişler ekranlara.

Bazen diyorum acaba böylesi mi daha güzel, yoksa eski oyunlarımız mı bizi daha çok hayata bağlıyordu. Kabullenmek istemesemde anlıyorum ki oyunlar ve hayat aynı anda değişmiş. Gözlerim kadar yüreğimde arıyor eski günleri. Bayramları mesela, ne kadar güzeldi değil mi? Sabahın erken saatlerinde kalkıp el öpmek ve harçlık almak babamızdan. Ve daha sonra dışarı çıkıp gezmelere gitmek. Akşam ise ailemizle gezmek.

Neyse bu kadar tarih yaptıktan sonra gelelim bugüne. Bilgisayarımı açtığımda aslında bir dolambaç içerisinde haberlere, hava durumuna, güncel birkaç şeye bakıyor ve kısa zamanda sıkılıyorum. Ve hemen klavyeye yazıyorum oyunlar1 diye ve karşımda güzel oyunlar beni bekliyor. Aslında vakit geçirmek için çok yapılacak şey var ama oyunlar 1 e girmek nedense daha eğlenceli ve daha az yorucu geliyor bana. Araba oyunlarından tutun ateş ve su oyununa kadar hatta park etme oyunlarından araba yarışı oyunlarına kadar her türlü oyunu burada oynuyorum. Ve birde bakıyorum ki saatler geçmiş ve akşam olmuş. Sonra bakıyorum ki bütün sıkıntım bitmiş ve vaktimi doldurmuşum ile.

Ne kadar doğrudur bilmem ama bu tarzı hayat ile vaktimi geçirirken. Yukarıda belirttiğim gibi eskiye olan ilgim ve alakam hala devam ediyor. Bazen iç geçiriyorum nerde o eski oyunlar diye. Çok fazla lafı uzatıp canınızı sıkmadan size veda edeyim. Sizde eğer benim gibi düşünüyorsanız ve zamanın artık farklılaştığına inanıyorsanız çok fazla vakit kaybetmeyin bunlarla. Çünkü eski geri gelmiyor hiçbir zaman. Bilgisayarınızdan açın bir oyunlar1 sitesi. Bakın rahatınıza.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...