Ofiste Çalışma Verimi

Ofis mobilyası ve tasarımı görsel açıdan önemli olmasının yanı sıra iş gücünü arttırma açısından da mühim bir noktada durmaktadır. Uzmanlar tarafından duvarların rengi, ofis mobilyaları, aksesuarlar ve aydınlatma gibi birçok tasarım öğesinin personelin motivasyonunu etkilediği açıklanmıştır. Bu noktada özellikle çoklu çalışma ortamlarında birlikte çalışma güdüsünü tetikleyerek keyifli bir ofis tasarımı gerçekleştirmek gerekmektedir.


Masa başı çalışmaların yanı sıra ayrı olarak çalışanların birlikte zaman geçirebilecekleri bir ortam yaratılması da aktif tetikleyici olacaktır. Bu durum, bir oyun alanı, müzik alanı ya da özel bir dinlenme alanı gibi konseptlerde gerçekleştirebilir. Bunun yanında ofis tasarımında kırmızı renk de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Duvarlarda ya da büro mobilyalarında kullanacağınız kırmızı renk ile çalışanların kan akışını hızlandırarak özellikle de tempolu iş ortamlarında verimlilik sağlayabilirsiniz. Ofisiniz, güneşten uzak, havalandırma sıkıntısının yaşandığı bir mekana sahip ise büyük mobilyalardan ve koyu renklerden uzak durmalısınız.

Dar ve havasız bir ortam personelini negatif bir ruh haline sokarak verimliliğini düşürecektir. Böyle ofislerde duvar rengi açık renklerden seçilmeli ve mobilyalar yerden tasarruf edecek ebatlarda seçilmelidir.

Ofis tasarımlarının vazgeçilmezi olan ve görsel açıdan tercih edilen aksesuarlarda da çalışanların dikkatini dağıtacak seçimlerden uzak durulmalıdır. Daha sade ve göze batmayan aksesuar bu noktada doğru seçim olacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir