Seo ile Sitenizi Üst Sıralara Taşıyın

Bu mesajı sadece Demet’ e değil başkalarına da göndereceksek, bir başka Şimdi Bul seçeneğiyle de bilgi (CC) göndereceklerimizi ve en son olarak da gizli (BCC) göndermek istediklerimizi seçeriz.*Ne esas alıcılar ne de bilgi alıcıları Gizli olarak yazdığınız adresleri göremezler. Bunu bir örnekle açalım. Diyelim ki Demet Aksal mal aldığınız firmanın, yani, Taykon’ un, muhasebe departmanında ve bir konudaki uzlaşmazlığınızla ilgili yazışıyorsunuz. Bu konudan hem Satış Müdürünün hem de Taykon’ un Genel Müdürünün haberdar olmasını istiyorsunuz.

Ancak, mesajınızı Genel Müdürü de gönderdiğinizden, Muhasebe ve Pazarlama Departmanının haberdar olmasını istemiyorsunuz. Bu durumda yapacağınız:*Şimdi Bul’ a bu firmanın e-posta alan adını yazmak ve bu firmaya ait tüm e-posta adreslerinin bir anda bulunmasını sağlamak. E-posta ile reklam yapmak yerine arama motoru optimizasyonu yaparak sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak daha faydalı olacaktır.

Alıcıları ismi yanlış hatırlamıyorsak ya da yanlış yazmamıssak en fazla 15-20 saniyede buluruz; seçmemiz 15-20 saniye sürse, en fazla yarım dakikada alıcılar hazır, iş konuyu ve mesajımızı yazmaya kaldı.*Farkındaysanız burada aslında Alan adının akılda kolay kalmasının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha vurgulamış olduk. Mesela, Taykon’ un ne unvanı ne de markasıyla ilgili olmasa, hatırlamakta zorlanırdık değil mi? Alan adı seçimi sırasında seo kritelerine dikkat etmelisiniz.

E-posta yazma ve göndermeyi, adres bulmayı ve imza tanımlamayı anlattık. Şimdi de işinizi çok kolaylaştıracak bir başka özelliğini anlatacağım E-posta programlarının. Konumuzun adı Gruplandırma.*Daha önceki bölümde ABC Makina için bazı adresleri girdiğimi belirtmiştim. Şimdi bu adresleri bizim tespit ettiğimiz seçeneklere göre gruplandıracağız.*Öncelikle Adres Defteri’ni açalım, Yeni ve ardından Yeni Grup diyelim. Daha sonra bu gruplardan birini veya bazılarını seçeceğiz e-posta gönderirken.

Mesela, çok güzel bir hikâye ya da fıkrayı Arkadaş, Dernek adlı gruplarımıza gönderirken, vergi mevzuatındaki bir değişikliği içeren haberi de iş hayatımızla, ilgili diğer Türkçe gruplarımıza gönderebiliriz.*Bizim yeni açtığımız grubun adı export yani ihracat. Bu gruba ihracatla ilgili yazıştığımız yabancı firma ve kişilerin adreslerini dâhil edeceğiz.*Üyeleri seç dedik ve Adres Defterimizin Grup Üyelerini Seç resminde görülen Grup Üyelerini Seç ekranı Seçilmiş Üyeler kısmı boş olarak açıldı. Burada daha önce anlattığım Bul özelliğini kullanırsanız işiniz kolaylaşır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...