SSK Emekli Maaş Sorgulama ve Hesaplama

Gerek kamu çalışanı olsun gerekse özel şirketlerde çalışanlar olsun hemen herkes hali hazırda belirlenmiş şartları doldurduğu takdirde emekli olma hakkına sahip olmaktadırlar. Emeklilik çalışanlar için bir nevi ödül mahiyetinde gösterilebilir. Fakat emekli olanların aldıkları maaşlar çalışırken aldıkları maaşlara göre düşük olmaktadır. Bu durum dezavantaj gibi gözükse de genel olarak emeklilere yetecek miktarda olmaktadır. Çalışanların emekli maaşı hesaplama işlemleri çalıştıkları yıllara göre ve kademe derecelerine göre farklılık göstermektedir. Çünkü emeklilikte de tecrübe ve kıdem farkı oluşabilmektedir. Ayrıca zaman içinde yetkililerin farklı nedenlerle maaşlarda yaptıkları değişikliklerde bu miktara etki etmektedir. Yazının ilerleyen aşamalarında hakkında detaylı bilgilere erişebileceksiniz.

tarafından sunulan hizmetler artık bilgisayar ortamına geçmeye başlamıştır. Bu kapsamda sonrasında ödemesi yapılan emekli maaşı sorgulama için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sayfası olan www.ssksorgu.net  adresinin ana sayfasından belirtilen adımlar izlenerek ilgili SSK Maaş Hesaplama ve sorgulama işlemi yapılabilir. Web sayfasına girdikten sonra ana menüde bulunan E-SGK kısmına tıklanarak yeni açılan pencerede e-hizmetler seçilir. Ardından emekli aylık bilgisi yazısına tıklanır ve yeni gelen sayfada bulunan formdaki ilgili alanlar doğru bir şekilde doldurulur. Bütün bu işlemlerden sonra sorgula butonuna tıklanınca ilgili sorgulama işlemi başarılı bir şekilde yapılmış olacaktır. Görüldüğü gibi oldukça basit aşamalardan oluşan bu sorgulama yöntemi sayesinde emekli aylık bilgisi öğrenilebilmektedir.

Günümüzde özellikle yeni emekli olanlar için merak konusu olan ne kadar maaş alacağım sorusuna cevap bulabilmek için yapılan açıklayıcı bilgiler içeren bu yazıda adımlar dikkatli bir şekilde takip edildiği takdirde işlemi başarılı bir biçimde yapılmış olacaktır. Bu sayede resmi bir kanal olan SSK Maaş Sorgulama web sayfasından gerekli sorgulama yapılarak söz konusu merak giderilmiş olacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir