Türkiye 3 – 1 Portekiz 2 haziran cumartesi

milli takımı ve a milli takımımız arasında oynanan hazırlık maçında c.ronaldo nun bir penaltısını kalecimiz volkan demirel in çıkardı. 6 senedir penaltı kaçırmayan ronaldo volkan demirel e tAkıldı. Euro 2012 hazırlıkları yapan milli takımı bu mağlubiyetle euro 2012 oncesi fazla umut vermedi. 2 haziran 2012 cumartesi gunu oynanan maçı milli takımımız 3 – 1 kazanmayi başardı. Ozellikle teknik oyuncu sayısı fazla olmasıyla ve dunyaca unlu yıldızlarıyla tanınan milli takımı abdullah avcı goreve gelince Orta sahası toparlanan milli takımımız karşısında sendeledı.

35. dakikada soldan ceza sahası içine doğru giren Sercan’ın yerden pasında Umut bulut topu ağlara gönderdi ve 1-0 öne geçti.

52. dakikada orta sahada baskıyla kapılan topla sağ çaprazda buluşan Umut, kişisel becerisini göstererek, mükemmel vurduğu topu ağlara gönderdi ve skor farkını ikiye çıkardı: 2-0

Türkiye 3-1 Portekiz maçı

57. dakikada Portekiz’in atağında sağ çaprazdan ceza sahasına giren Nani’nin yerden şutunda top ağlara gitti ve skor 2-1 oldu.

88. dakikada sağ kanattan gelişen atakta Selçuk’un yaptığı sert ortada, Portekiz savunması kale önünden topu uzaklaştırmayı başaramadı ve Pepe topu kendi ağlarına gönderdi. Türkiye yeniden farkı ikiye çıkardı: 3-1

65. dakikada penaltı atışını Ronaldo kullandı. Ancak Volkan sol tarafına atılan topa harika uzanarak gole izin vermedi.

Cumartesi günü bir dolu Estadio da Luz uluslararası bir dostu Türkiye’nin elinde 3-1 yenilgi çöktü olarak Portekiz’in Euro 2012 hazırlıkları kekeledim. Portekiz, ziyaretçilerine kapalı belliydi hırpalanmış, ama Umut Bulut’un fırsatçı grev sonrasında mola kendini bir hedefi aşağı bulundu. Bento tarafı keskin bir Nani grev ile yarışmaya kendilerinigeri dönmüşlerdir önce arka hosts ‘güvenlik açığı, bir başka Bulut çaba ile onlara 2-0 aşağı gördüm. Ronaldo daha sonra Pepe geç bir kendikalesine gol turnedhome zaman onun sefaleti tamamlamak gördüm konaklar, bir penaltı kaçırdı. Maç bir canlı açılış Seleccao şaşırtıcı yoğun olarak katkıdakaptanı Cristiano Ronaldo, amacı ile başlar gördüm. RealMadridli oyuncu ilk Türk sayısı 25 metre dışından Ronaldo’nun daldırma serbestvuruş kenara bırakmak için akıllıca indi biri Volkan Demirel, gelen oyunun kaydetmek zorunda. AbdullahAvcı tarafında bu fırtına yıpranmış olduğunu sanıyordum, o yanıldı: Joao Moutinho serbest vuruşu Pepe tarafından gezdirdiktensonra Almeida 30 dakika direk karşı başlığı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir