TweetDeck nedir nasıl kullanılır?

Twitter’ın TweetDeck 1.0 yanında son ön V1 versiyonu, V 0.38.2, hızlı bir bakış (Twitter Mayıs ayında platformu satın) ve fazla bir fark göremiyorum, ancak daha sonra değişikliklerin tümünü odak haline crisply gelir. Biraz turuncu ve siyah logo mavi bir Twitter kuş yerine gitti,. Tweets hemen hemen aynı oranda akan, ancak ustaca yeniden oldum. Her tweet artık kalın adı ile başlar. Kimi üst tweet alır kredi yazdı. Bu deneyimini geliştirir emin değilim, ama her tweet altında küçük gri Twitter kolu gözlerini kısıp sona yok.

Her tweet içinde, tüm bağlantıları Twitter mavidir. Eski TweetDeck, bunlar altı çizilmiştir ve beyaz bir edildi. Yine, bu tweet okunabilirlik yardımcı beklenir. Genellikle, bunu başarılı düşünüyorum. Dizilmiş tweetleri gibi @ bir tweet içinde söz tümü, aynı gök mavisi renktedir.

Eski TweetDeck varsayılan olarak genişletilmiş tweet bölmesiyle başlattı. Twitter’ın TweetDeck bu kapalı tutar, ama bir tweet girdi pop-up pencere başlattı daha büyük, mavi tweet düğmesi sunuyor. Sütun gezinme penceresinin üst kayar ve aynı zamanda oldukça büyük oldu.

Twitter da kendi hizmetlerini kullanıcılara yeniden odaklanabilmek için bu fırsatı aldı. Twitter’ın URL kısaltma ve Twitter’ın fotoğraf hizmetleri Yani Twitter’ın TweetDeck varsayılan. Eski TweetDeck varsayılan YFrog fotoğrafları teslim ve hala URL’ler için bit.ly kullanılır. Hala bu hizmetleri kullanmayı tercih edebilirsiniz, ama onları şimdi ayarları menüsünden seçim arkasında gizli ile olası TweetDeck Bugüne kadar onları tekrar kullanacağız var.

Her sütunun alt kısmındaki çıktı tüm kontrolleri gitti ve bir sütun seçtiğinizde sadece görünen bir ayar düğmesi ile değiştirilir. Pop-up ve ses kontrolü Bildirim Her sütunun üst (yerine ayarları altında gizli olma) şimdi vardır. Tüm kontrolleri rağmen, geçiş ulaşmıştır. Evet, sütunlar, açık tweets taşımak ve tweets kaldırmak, ancak “filtre” ve “ne popüler” gitmiş olabilir. Benzer şekilde, bireysel kullanıcılar için bazı kontroller ortadan kalkmıştır. Düğmesi “grup veya listeye eklemek” Örneğin, gitti.

Tweets hala mesaj saatini gösterir, ancak gün ve tarih gitti. Doğrudan mesaj sütun kalır, ama “gelen kutusu” olarak değiştirildi oldu. Ben Twitter o etiket yok etmek için arıyor olabilir hissine kapılıyorsunuz. Ben kesinlikle eski TweetDeck gelen özleyeceğiz bir özelliği bir avatar ve erişim cevap, retweet, doğrudan mesaj ve diğer eylemler üzerinde gezdirin yeteneğidir. Şimdi aslında başka bir açılır menü altında doğrudan mesaj gizlediğini açılan bir büyük olsun avatarı tıklamalısın.

Yeni bir arama kutusu arayüzü üst kısmına yakın görünür. Bu “add sütun” ve yerine hizmet “hızlı profili düğmeleri.” Şimdi arama sonuçları ile hem yapmanızı sağlar.

Dokuz büyük alanlar ve alt seçenekleri onlarca özellikli hacimli eski TweetDeck ayarları penceresi, aşağı haşlanmış ve bazı pencereler güzel, beyaz zemin üzerine büyük yazı tipi seçenekleri sadece bir avuç sahip olacak kadar temizlendi.

Genel olarak, Twitter’ın TweetDeck görünüm ve hissediyorum eski TweetDeck daha temizdir. Bir kısmı daha tutarlı ve daha dar renk paleti (siyah, beyaz, mavi ve gri tonları belki iki), ve ikincisi göz büyütür tweets ve avatarları etrafında daha fazla yer, olduğunu.

Twitter’ın TweetDeck yanı sıra, web arayüzü tam olarak bu gibi görünüyor. Yani HTML5 yerleşik çünkü var ve Windows, Mac, Chrome OS ve birçok tarayıcı platformları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm platformlarda tutarlı bir görünüm ve his korur.

Onu sever misiniz? Sanırım. Okumak daha kolay ve sorunsuz çalışır. Retweets ve alıntı tweets dahil olmak üzere, ondan Tweeting sorun ücretsizdir. Hala, birden fazla hesabı yönetmek Facebook göndermek ve birden çok sütun hemen her kırılma haber izleyebilirsiniz – hepsi ben eski TweetDeck ile geldiğince.

Orada kullanıcı Twitter kendi araçları için push sızlanmak kimin bazı olacak, ama çok geçmeden onlar hiç Yfrog kullanılan unutursunuz. Adobe AIR platformu çıkış Adobe için kötü bir işaret olup olmadığını Diğerleri merak edebilir, ama bu şirket hızlı bir şekilde de, HTML5 benimsenmesi için hareket ediyor. Benim için, ben sadece mutlu kez Twitter ve TweetDeck, Twitter yönetimi için benim bir zamanlar ve gelecek go-to-Torpido tüm kanıtlanmış toplam taahhüdü için sahip değilim.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

(139) , (77) , twitter deck nedir (17)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir